Felda Iffco Türkiye

Felda Iffco

2009 yılından bu yana İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde, Felda Iffco Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak kurulan Felda Iffco Türkiye; 52.655 m2lik geniş bir alanda faaliyet göstermekte ve gıda sektörünün en önemli ham maddelerinden olan bitkisel sıvı, katı yağ ve margarin üretimini aynı standartlarda yapmaktadır. İzmir’de kurulu üretim tesisi ve İstanbul ofisi ile Felda Iffco Gıda San. ve Tic. A.Ş. birçok değisik bitkisel yağın rafinasyonundan paketlemesine kadar tüm süreçleri bünyesinde bulundurmaktadır. Uluslararası kalite standartları ve ileri üretim teknikleri ile endüstriyel müşterilere, ev dışı tüketim noktalarına, yurt dışı perakende ve endüstriyel noktalara hizmet veren Felda Iffco Türkiye’nin amacı, tüketicisine ve müşterilerine dünya kalitesinde ürünler sunmaktır. Bu doğrultuda üretimi yapılan rafine edilmiş bitkisel sıvı, katı yağlar ve margarinler, endüstriyel müşterilere, ev dışı tüketim noktalarına satılmaktadır. Profesyonellerin ihtiyaçları, daima yüksek hijyen koşullarında ve en kaliteli ham maddeler kullanılarak en inovatif tekniklerle üretilmektedir. Rekabet ortamında kalite bilinci ile müşterilerinin ve iş ortaklarının değişen gelişen ihtiyaçlarını izlemekte; bunları karşılayarak istedikleri kalitede, garantili ve katma değerli ürün ve hizmeti onlara sunmaktadır. Bunun dışında Afrika, Orta Doğu, Uzak Doğu, Amerika, Kanada ve Balkan ülkelerine kendi markası Felza ile Türkiye’den ihracat yapmaktadır. Marka bilinirliğini, yüksek kalite ve ileri teknoloji üretimiyle destekleyerek artıran Felda Iffco Türkiye’nin kullandığı ileri teknoloji, en güncel ve en yeni prosesleri içermektedir. Felda Iffco Türkiye, yaptığı yatırımlar ve AR-GE çalışmaları ile sektörün öncüsü konumundadır.

1865'TE KURULAN GIDA LİDERİ

www.iffco.com

Iffco, merkezi Birlesik Arap Emirlikleri’nde bulunan, hızlı tüketim ve endüstriyel yiyecek sektöründe tüm dünyaya pazarlanan çok genis bir ürün portföyünün sahibidir. Iffco, sıvı yag, bitkisel ve özel yaglar, margarin ve tereyağ gibi ürünlerin en büyük küresel üreticilerindendir. Günlük ihtiyaçlarımızı karşılayacak geniş yelpaze ürünleri üretip satmasının yanı sıra pişirme ve uygulama alanlarında yardımcı olan ara ve ikincil ürünleri de üretmektedir.

Engin tecrübesi ile, ISO 9001, HCCP belgesine sahip üretim işletmelerine sahiptir. Yağ pazarı dinamikleri hakkında derin çalışmaları olan Iffco; gıda, yem ve sağlık konusunda uzman endüstrilere geniş portföyde ürünler üretmektedir.

Iffco’nun başarısı sürekli büyümeyi sağlayan, istikrarlı ve sağduyulu yatırımlarda yatmaktadır. 1975’te kurulan bir şirket olarak, bugün, dinamizm ve yenilikten beslenen birçok başarılı markaya sahiptir. 10 farklı ülkede üretim tesisi bulunan grup, 61 operasyon tarafından desteklenmektedir. 5 kıtada 80 ulustan müşteriye hizmet etmektedir.

HAM PALM YAĞI ÜRETİMİNDE DÜNYA DEVİ

DÜNYA'NIN EN BÜYÜK 3. PALM YAĞI TARIM İŞLETMESİ

www.fgvholdings.com

FGV, 19.000 çalısanı ve dünya çapında aktif olan 88 kuruluşuyla Malezya’nın en geniş tarım alanlarına sahip devlet kuruluşudur. 1956’da Toprak Kalkınma Faaliyetleri ile kurulan Felda, Malezya’nın bağımsızlığını kazandığı dönemde kırsal kesimdeki yoksulluklarla savaşmak için ülkedeki toprakların çiftçiler tarafından değerlendirilmesinin önünü açmayı amaçlıyordu. 530.000 hektarı Felda tarafından yönetilen bu topraklarda bugün, dünya palm yağı üretiminin önemli bir bölümü gerçekleştirilmektedir. Palm yağının üretiminden işlenmesine, paketlemesinden dağıtımına kadar tüm aşamalarını üstlenen küresel bir şirket olarak kendini kanıtlayan Felda Holdings Bhd. hala bünyesindeki 52 alt kuruluş ve 3 ortak girişimle çalışmalarına devam etmektedir.